ABD Hazine Bakanı borç limiti krizinde ifadelerini yineledi

ABD Hazine Bakanı borç limiti krizinde ifadelerini yineledi
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, borçlanma limiti artırılmasa bile ABD hükümetinin faturalarını ancak 1 Haziran’a kadar ödeyebilmeyi bekledikleri tekrarladı.

Kongre’ye son 2 hafta içinde ikinci kez mektup gönderen Yellen, Hazine Bakanlığı’nın ABD hükümetinin tüm ödeme yükümlülüklerini Haziran’ın ilk haftasından sonra karşılamasının mümkün olmayacağını belirtti. Yellen, borçlanma tavanının 1 Haziran’a kadar bağlayıcı hale gelebileceğini vurguladı.Fed yetkilileri yeni faiz artırımları konusunda konuştu

Fed yetkilileri yeni faiz artırımları konusunda konuştuYellen, Mayıs ayı başında Kongre’ye gönderdiği mektupta da kamunun faturalarını ödemek için nakitlerinin Haziran ayının başlarında, hatta 1 Haziran’da tükenebileceği uyarısında bulunmuştu.

Hazine Bakanı Yellen mektubunda, “Borçlanma tavanı artırılmaz ise temerrüde düşeriz. Temerrüt 1 Haziran’dan birkaç gün veya hafta sonra olabilir. Borçlanma limiti artırımı için son dakikaya kadar beklemek iş dünyası ve tüketici güveninde ciddi hazara neden olabilir” dedi.


About admin

Check Also

Dolar ne kadar, Euro kaç TL? Canlı altın fiyatları 14 Mayıs 2023 Pazar

Dolar ne kadar, Euro kaç TL? Canlı altın fiyatları 14 Mayıs 2023 Pazar

14.05.2023 11:08 Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir