Adani, en zenginler listesinde ilk 20’nin dışında

Adani, en zenginler listesinde ilk 20'nin dışında

Geçen yıl dünyanın en zengin ikinci adamı olan Gautam Adani 2 Şubat 2023 itibarıyla Forbes dünyanın en zengin insanları sıralamasında 17. sıraya, Bloomberg Milyarderler Endeksi’nde 21. sıraya geriledi. 

Adani, 2022’nin en çok servet kazananı iken bu yıl Bloomberg’in zenginler listesinde en çok kaybedeni oldu.

Rakibi ve Reliance Industries Ltd’nin (RIL) başkanı Mukesh Ambani şu anda Asya’nın en zengin insanı olurken Adani’nin servetindeki erime devam ediyor.

Adani, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre sadece altı işlem gününde şimdiden 52 milyar dolar kaybetti. Bu, Sam Bankman-Fried’in benzer bir zaman diliminde kaybettiğinin 3 katından fazla.

Son dakika! Ocak 2023 enflasyonu açıklandı

Son dakika! Ocak 2023 enflasyonu açıklandı

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bloomberg’e göre kripto para borsasının çöküşünün ardından bir haftadan kısa bir süre içinde 16 milyar dolarlık servetinin tamamını kaybetmişti.

Perşembe günkü piyasa kapanışı itibariıyla 63.1 milyar dolarlık pazar kaybıyla Hintli milyarderin, net serveti yılbaşından bugüne toplam 59.2 milyar dolar geriledi.

Adani grup şirketleri birleşik piyasa değerlerinin neredeyse yarısını kaybetti.

Adani’nin net değerindeki olağanüstü düşüşün, Bloomberg’in 2012’de milyarderleri izlemeye başlamasından bu yana, ölçeği ve düşüş hızı açısından en ciddi düşüş olduğunu kaydedildi.

About admin

Check Also

Kentsel dönüşüm paketinde kredi taksitleri ne kadar olacak?

Kentsel dönüşüm paketinde kredi taksitleri ne kadar olacak?

17.03.2023 11:22 Haber Kaynağı: hurriyet.com.tr Kentsel dönüşüm çalışmalarına ara verilmeden devam ediliyor. Konutlar ve işyerleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir