Altında 2022’nin en büyük hareketi

Altında 2022'nin en büyük hareketi

Ons altın bugün 1.750 dolar seviyesinin üzerinde hareket ederek Kasım ayının son haftası arifesinde yükseliş trendini sürdürdü. Fiyat grafiği geçen haftaki düşüş hareketinin ardından bu hafta yeniden yükseliş göstermeye hazırlanıyor.

Haftaya 1.750 dolar seviyesinden açılan ons altın saat 11:20 itibarıyla 1.751 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Yatırım aracının uluslararası piyasadaki fiyat göstergesi Kasım ayında, aylık bazda dikkat çekici bir değişim gösterdi. Aya 1.632 dolar fiyatından giriş yapan ons altın, yaklaşık 120 dolarlık bir artışla 2022’nin en yüksek artış hareketini gerçekleştiriyor.

Son dakika! Kasım ayı Finansal İstikrar Raporu yayımlandı

Son dakika! Kasım ayı Finansal İstikrar Raporu yayımlandı

Altın fiyatlarındaki yükselişin arkasında ise Fed’den gelen mesajlar var. Son Fed toplantı tutanakları ABD’li politika yapıcıların önemli bir çoğunluğunun önümüzdeki aylarda daha yavaş faiz artırımlarını desteklediğini gösteriyor. Fed, arka arkaya 6 toplantıda politika faizini yükselttikten ve borçlanma maliyetlerini 2008’den bu yana en yüksek seviyelere getirdikten sonra, tarihi sıkılaştırma kampanyasının ekonomi üzerindeki etkisini değerlendirmek istiyor.

Yurt içinde gram altın fiyatları da ons altındaki hareketlenmeden nasibini alıyor. Dolardaki yavaş yükseliş nedeniyle daha sınırlı bir artış grafiği oluşturan gram altın bu yıl Şubat ayında 79 TL yükseldi. Gram altının Kasım ayındaki yükselişi ile bugün itibarıyla 83 TL oldu. 

About admin

Check Also

FED Faiz kararını açıkladı! Son dakika FED haberleri! 1 Şubat 2023 Dolar altın euro ne olur?

FED Başkanı Jerome Powell, faiz kararına dair açıklamalarda bulundu. İşte 1 Şubat 2023 FED faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir