Goldman Sachs’tan dolar 2023 tahmini

Goldman Sachs'tan dolar 2023 tahmini

Goldman Sachs stratejistlerine göre ABD doları yükselişine gelecek yıl da devam edecek. Stratejistler, yatırımcıların gelecek yılın enflasyon ve yüksek faizler arasında son derecek riskli bir yolda gezinmekle harcanmasını bekleyebileceklerini ifade ettiler.

Diğer merkez bankalarının Fed’in faiz artırım hızını yakalamakta zorlandıkları ortamda ekonomi ve iş gücü piyasası dayanıklılık gösterirken ABD dolarının “yapacak çok şeyi var” değerlendirmesini yapan Goldman Sachs stratejitleri, “Doları buralardan daha yukarıya bir hareketini geçen yıla göre daha düşük kaliteli ve dalgalı olmasını bekliyoruz” ifadelerini de kullandılar.

Japonya'da enflasyon 40 yılın zirvesinde

Japonya’da enflasyon 40 yılın zirvesinde

Goldman Sachs hala ABD’nin bir resesyondan kaçınabileceğini tahmin ederken, gelecek 12 ayda bir daralma yaşanması olasılığını yüzde 35 civarında tahmin ediyor. Ancak dünyanın başka yerlerindeki resesyon endişeleri ve finansal istikrar risklerinin ABD dolarını yükselttiğini ve güvenli liman algısını güçlendirdiğini belirten stratejistler, “ABD dolarının gidecek alanı var, ticaret ağırlıklı endek temelinde yaklaşık yüzde 3 daha yükselebilir” tespitinde bulundular.

About admin

Check Also

Asgari ücrete ara zam olacak mı? 2023 asgari ücret temmuz zammı olur mu?

Asgari ücrete ara zam olacak mı? 2023 asgari ücret temmuz zammı olur mu?

19.03.2023 17:24 Son Güncelleme: 19.03.2023 17:24 Asgari ücret olası zammı için gözler önümüzdeki günlerde yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir