Tesla hisselerinde Twitter bunalımı

Tesla hisselerinde Twitter bunalımı

Elon Musk ilk olarak Nisan ayında Twitter’ı satın alacağını duyurdu. Tesla hisseleri o zamandan beri yüzde 35 değer kaybetti.

Nasdaq yaklaşık yüzde 18 düştüğü aynı zaman diliminde Tesla hisseleri 332,67 dolardan bugünkü 207,47 dolara kadar geriledi.

Musk, 29. yıllık Baron Yatırım Konferansı‘nda konuştu ve “İş yüküm yaklaşık olarak haftada 78 saatten 120 saate çıktı. Ancak Twitter doğru yola koyulduktan sonra, bence SpaceX veya Tesla’ya göre yönetilmesi çok daha kolay bir şey.” dedi.

Yatırımcı konferansında Musk, Tesla’nın hala giriş modeli 3 elektrikli sedandan daha ucuz bir elektrikli araba geliştirme niyetinde olduğunu da yineledi. Ayrıca günde 40.000 araba üretebilme hedefini yeniden belirtti.

Son 6 ayda kâr rekoru! ABD'li petrol şirketleri savaşta resmen para bastı

Son 6 ayda kâr rekoru! ABD’li petrol şirketleri savaşta resmen para bastı

Milyarder roket üreticisi ve uydu internet şirketi (SpaceX) ve çok uluslu bir elektrikli araç ve sürdürülebilir enerji şirketi (Tesla) yürütmenin yanı sıra bir beyin çipi şirketi (Neuralink) ve tünelcilik şirketi (The Boring Company) ile iş dünyasında oldukça önemli bir yer kaplıyordu. Musk, Twitter’ı da satın aldıktan sonra artık kendisine “Baş Twit” diyor.

Musk’ın sosyal ağa sahip olması, GM ve Audi de dahil olmak üzere bazı otomobil üreticilerinin buradaki reklam harcamalarını durdurmasına neden oldu. Ancak uzun vadede Tesla’yı nasıl etkileyeceği belli değil.

About admin

Check Also

Dün rekor düşüş bugün rekor yükseliş! Credit Suisse’ten baş döndüren hareket

Dün rekor düşüş bugün rekor yükseliş! Credit Suisse’ten baş döndüren hareket

Credit Suisse hisseleri yeni işlem gününde yüzde 40 yükseliş kaydetti. Rekor kıran primde İsviçre Merkez Bankası’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir